Fue Tekniği ile Kaş Ekimi

Fue tekniği son yıllarda saç ekimi, sakal ekimi ve kaş ekimi gibi estetik operasyonlarda sıklıkla kullanılan bir teknik haline gelmiştir. Bu yöntem, saç köklerinin tek tek alınması ve yine tek tek ekilmesiyle gerçekleştirilir.

Fue tekniği gerçekleştirilmeden önce hastanın saç ve saçlı derisi incelenir. Ekim yapılacak bölge belirlenir. Anestezi uygulanarak hastanın işlem esnasında bir ağrı hissetmesinin önüne geçilir.

Teknik uygulanırken özel bir FUE aleti kullanılır ve bu alet saç köklerinin tek tek alınmasını sağlarken saçlı deriye küçük yuvarlak kesiler açar. Alınan saç kökleri özel bir solüsyon içinde bekletilir ve daha sonra ekim yapılacak bölgeye yerleştirilir.

Fue yöntemi esnasında saç köklerinin tek tek alınması işlem süresinin uzunluğunu arttırır. İyileşme süreci ise bunun aksine daha hızlıdır.

Fue Tekniği ile Kaş Ekimi

Contents

Kaş Ekiminde FUE Tekniği: Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Kaş ekimi son yıllarda doğal sonuçlar elde edildiği için popüler hale gelen bir estetik ameliyattır. Bu ameliyat, seyrek veya zarar görmüş kaşları olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Ancak, FUE tekniğinin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Avantajları:

 • İyileşme süreci daha kısa ve hissedilebilecek rahatsızlıklık daha azdır.
 • Bu yöntem doğal bir görünümüm elde etmek isteyenler için ideal bir yöntemdir.
 • FUE ile kaş ekimi diğer tekniklere göre daha az komplikasyon riski taşımaktadır.
 • İşlem sonrası dikiş atılmasına gerek kalmaz.
 • Bu teknikte vücuttaki tüm kıllar kullanabilmektedir.

Dezavantajları:

 • Diğer kaş ekimi yöntemlerine göre daha uzun süreli bir işlemdir.
 • FUE tekniği, diğer kaş ekim tekniklerine göre daha pahalı bir yöntemdir.
 • Bu teknik yüksek beceri gerektirdiğinden bu işlemi gerçekleştirecek kişinin deneyimli ve eğitimli olması önemlidir.

FUE Tekniği ile Kaş Ekimi Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaş ekimine karar vermeden önce sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek önemlidir. Operasyon öncesi sigara içmek, alkol kullanmak, sağlıksız beslenmek işlem başarısını etkileyebileceğinden bunların yapılmaması önerilmektedir. Ayrıca ilaç kullanımı gibi kişisel sağlık durumunuzu etkileyebilecek herhangi bir faktör varsa bunların doktorunuzla paylaşılması gerekmektedir.

Kişiye uygun bir kaş tasarımı yapılması önemlidir. Doktorunuzla iyi bir iletişim kurmanız, beklentilerinizi onla paylaşmanız gerekmektedir.

İşlem sonrası kaş bölgesinde kızarıklık, şişlik ve hafif ağrı hissedilebilir. Bu sürecin bir parçasıdır. Birkaç güç içerisinde bu etkiler azalır.

İşlem sonrası iyileşme sürecinde dikkatli olunması gerekir. Bölgeye dokunulmamalı, kaşların ovuşturulmasından veya kaşınmasından kaçınılmalıdır. İşlem sonrasında doktorunuzun bölge için önerdiği bakım talimatlarına uymanız önemlidir.

Kaşların tam olarak yerine oturması birkaç ay sürebilir, bu süreçte sabırlı olmak gerekmektedir. Operasyon sonrasında 3. Ay itibariyle ekilen kaşlar çıkmaya başlar. Ortalama 8-10 içerisinde de kaş ekim operasyon sonuçları elde edilmiş olur.

Operasyon sonrası cilt hassasiyeti olabileceğinden güneş ışınlarından ve aşırı sıcaklık farklarından kaçınılması önerilir. Ayrıca işlem sonrası en az 15 gün zorlayıcı sporlardan kaçınılmalıdır.

Kaş ekimi sonrası 2 gün boyunca yıkama işlemi yapılmamalıdır, ilk yıkama işlemi doktorunuz tarafından gerçekleştirilmelidir. Oluşabilecek kabuklanma ve pıhtıların tamamen yok olması 4-5 gün sürebilmektedir.

Fue Tekniği ile Kaş Ekimi FUE Tekniği ile Kaş Ekiminde Saç Ekiminden Farklılıklar Nelerdir?

Saç ekiminde binlerce greft gerekebilirken kaş ekimi FUE tekniği ile sadece yüzlerle greft kullanılabilir. Saç ekimi yapılırken greftler dik açıyla yerleştirilirken, kaş ekiminde daha yatık bir açı kullanılır. Greft yoğunluğu saç ekimi esnasında daha fazla olabilirken, kaş ekimi yapılırken greftlerin seyrek yerleştirilmesi gerekebilir. Bu sayede kaşlarda doğal bir görünüm elde edilir.

FUE Tekniği ile Kaş Ekimi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kaş ekim fiyatları, birçok farklı faktöre bağlıdır. Bunlar şunları içermektedir:

 1. Ekilecek Alanın Büyüklüğü

Ekim yapılacak alan bütün bir kaşı kapmasındansa kaşın belli bir bölgesini kapsıyorsa daha ucuz olabilmektedir.

 1. Klinik ve Doktor Seçimi

Ekim işlemini yapacak kliniğin kalitesi ve doktorun alanındaki başarısı, tecrübesi fiyatı etkileyen diğer önemli faktörlerdendir.

 1. Ülke ve Bölge

Kaş ekim fiyatları, operasyonun yapılacağı kliniğin bulunduğu ülkeye ve bölgeye göre değişmektedir. Türkiye’de kaş ekim fiyatları diğer ülkelere kıyasla daha uygun olduğu için birçok hasta tarafından tercih edilmektedir.

FUE tekniği ile kaş ekimi hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Turkey Hair Academy tecrübeli doktorları ve ekibiyle her zaman bir tık uzağınızda!

Fue Tekniği ile Kaş Ekimi
FİYAT SOR
Hemen Arayın: +90 533 051 42 11
X