Sakal ve Bıyık Ekimi

Erkekleri en çekici kılan aksesuarlardan biri sakal ve bıyıktır. Genel olarak horomonel farklılıklara veya kimyasala maruz kalma, yanma gibi sebeplerden dolayı kişinin istediği gibi bıyık ve sakal çıkmıyor. Bu durum ise kişide öz güven eksikliği ve sosyal olumsuzluklara yol açabiliyor. Bu durumun önüne geçebilmenin en etkili ve kalıcı yöntemi sakal ve bıyık ekimidir. Genellikle saç ve bıyık ekimi uzmanlar ve hastalar tarafından FUE yöntemi ile yapılması isteniyor. Çünkü bu yöntem hem en güncel hem de saç ve bıyık ekimi için en sağlıklı yöntemdir. Donör kıl kökleri hastanın boyun bölgesinden veya elmacık kemiklerinin olduğu bölgeden tek tek alınır. Uzmanlar tarafından ön görülen sakal ve bıyığın doğal olarak çıkması gereken açıya göre ekim yapılır. Bu yöntemin bir diğer avantajı ise cilt kesilmesi olmadan kıl köklerinin alınmasıdır. Bundan dolayı ağrı veya yara izi oluşmaz. Ayrıca bu yöntem hasta suratında yara oluşturmadığından enfeksiyon riski çok düşüktür. Sakal ve bıyık sanılanın aksine beraber değil tek tek çıkar. Bu nedenle ekim işlemi iki ayrı bölgeye ayrı ayrı yapılmalıdır.

Sakal ve bıyık ekiminden sonraki kısa dönemde dikkat etmeniz gereken bir takım unsurlar vardır. Bunlardan ilki ekim sonrası ilk gün için ekim yapılan bölgeye sürtünme yaratmayacak kıyafetlerin giyilmesidir. Ayrıca sakal bölgesine bandaj yapmamanız gerekiyor. Ekilen kıllar kolaylıkla yerinden çıkacaktır.

Sakal ve bıyık ekimi sonrasındaki 48-72 saat aralığında yüzünüzü yıkamanız önerilmez. Olabildiğince sudan uzak tutmanız gerekir. Ancak enfeksiyon riskine karşın özel temizlik setleri ile yüzünüzü temizlemelisiniz. İlk sakal tıraşınızı ise ekim sonrası 12.günde olmanız gerekmektedir. Ekilen sakalın tutması için bu süre çok önemlidir. Bu süre sonrasında hastanın isteğine bağlı olarak jiletle veya tıraş makinesi ile ilk tıraşını olabilir.

FİYAT SOR
Hemen Arayın: +90 533 051 42 11
X