Türkiye’de Kaş Ekimi

Contents

Türkiye’de Kaş Ekimi

Türkiye’de kaş ekimi yaptıranların sayısı her geçen gün artmaktadır. Yüzün güzelliğini göstermesinde kaşların görünümü estetik açıdan çok önemlidir. Kaşlar sayesinde duygu ve düşünceler belli edilip yüz bütünlüğü sağlanır. Ayrıca mimikleri ve jestleri belli etmede etkilidir. Bu nedenle kaş ekimine yönelim fazladır. Genellikle kaş ekimini kadınlar tercih etmektedir. Kadınlar düzenli olarak kaş alımı yaptıkları için küsme denilen hadise yaşanıp kalınlığını ve hacmini kaybedebilir. Genetik olarak kaşlar ince ve seyrek olabilir. Bazen de geçirilen kazalar, yanıklar, cilt hastalıkları, kalıcı makyaj uygulamaları, kemoterapi tedavileri ve travmalar sonucunda kaşları kaybetmek mümkündür. Bu durumları yaşayan kişiler artık kaş ekimi sayesinde istedikleri kaşlara küçük bir operasyonla sahip olabilirler. Türkiye’de kaş ekimi yapan doktorlar alanlarında deneyimli ve profesyonel bir ekiple çalışmaktadır.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Türkiye’de kaş ekimi operasyonu 1-3 saat arası sürmektedir. Aşağıdaki yöntemler sayesinde kaş ekimi işlemi yapılmaktadır.

Fue tekniği ile kaş ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir yöntemdir. Ense bölgesinde alınan kökler kullanılır. Kaş ekimi için fazla greft gerekmediğinden saçın küçük bir bölümünde kökler alınır. Alınan kökler belli bir açıda istenilen bölgeye yerleştirilir. Ekim sırasında kanal açarken çok dikkat edilmelidir. Aksi halde yanlış şekilde çıkabilirler. Bu nedenle kaş ekimi uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır.

DHI tekniği ile kaş ekimi köklerin alımı fue tekniği ile aynıdır. Ekim aşaması farklılık gösterir. Bu yöntemde cilde köklerin yerleşeceği kanallar açılmaz. Özel Choi kalemlerinin içine kökler yerleştirilerek direk cilt altına kalem yardımıyla yerleştirilir. Bu teknik daha etkili bir yöntemdir. Nedeni ise daha sık ekim yapılabilir ve iyileşme süresi daha kısa olmasıdır. Fue’ye göre tek dezavantajı daha maliyetli olmasıdır.

Türkiye'de Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Türkiye’de kaş ekimi yapan doktorların dikkat ettiği unsurlar şunlar:

 • Greftlerin ekileceği kanal sayısı maksimum olmalıdır.
 • Kaş yapısına göre greft sayısı belirlenmelidir.
 • Kaşın şekli dikkate alınarak, kanalların yönleri belirlenmelidir.
 • Tekli kök alımına dikkat edilmelidir.

Kaş Ekimi Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Kaş ekim sonrasında ikinci gün kaşların ilk yıkaması gerçekleşir. Sonrasında on gün boyunca nasıl yıkama yapılacağı ile ilgili hastaya bilgilendirme yapılır. On gün sonrasında hasta kontrole çağırılır ve kabuklanma olup olmadığına bakılır. Kabuklanma var ise kabuklardan arındırılır ve oksijen alması sağlanır. Kaşlar üç ay itibarı ile çıkmaya başlar ve sekiz, on ay içerisinde operasyon sonuç vermeye başlar. Kaş ekim sonrasında ekilen kaşlar ilk on iki ay saç gibi hızlı uzayabilir bu beklenen bir durumdur. Sonrasında uzama ve kaşların çıkışı normale dönmeye başlar. Kaş ekimi ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaş Ekimi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Ekim sonrasında çok ufak boyutlarda kabuklanma görmek mümkündür. Bu kabuklanma hızla döküldüğünden hasta günlük hayatına ve iş hayatına dönebilir.
 • Kaş ekimi sonrasında 10-15 gün denize, saunaya, hamama gitmek uygun değildir.
 • İşlem sonrası sizi zorlayan hareketlerden kaçınmalısınız.
 • Güneşe maruz bırakmamaya çalışılmalıdır.
 • Tütün, alkol tüketiminden iki hafta uzak durulmalıdır.
 • Sürtünme ve darbelere karşı ekim yapılan bölge korunmalıdır.
 • Kaş ekim sonrası iki gün yıkama işlemi yapılmamalıdır. İlk yıkama kaş ekim işlemi yaptırdığınız yerde doktorunuz tarafından yapılacaktır.

Kaş Ekimi Sonrası Olası Yan Etkiler Nelerdir?

Kaş ekimi sonrası olası yan etkiler oldukça azdır. Kanama, enfeksiyon, yara izi gibi durumlar nadiren görülür. Bu işlemi alanında deneyimli doktorlara yaptırmanız oldukça önemlidir.

Kaş Ekimi Kimlere Uygulanır?

Kaşların dökülüp, 1-2 yıl bekleme süresi sonunda tekrar çıkmaması durumundaki kaşlar için kaş ekimi her yaşta bireye yapılabilir.

Kaş Ekimi Sırasında İstenilen Şekil Verilir Mi?

Türkiye’de kaş ekimi yapan doktorlar hastaların istedikleri şekli vermeleri mümkündür. İsteğe göre kaşın baş kısmı kalınlaştırılabilir, ucu sivri olan kaş küt hale getirilebilir, kavisli kaşa düz şekil verilebilir. Kaş ekim öncesinde doktorunuz ile birlikte görüşme sırasında karar verebilirsiniz.

Kaş Ekimi Anlaşılır Mı?

Deneyimli doktorlar tarafından yapılması ve işlem sonrası verilen talimatlara uyulması halinde doğal görünümlü kaşlara sahip olur. Kaşın ekim ile oluştuğu anlaşılmaz.

Kaş Ekim Fiyatları

Türkiye’de kaş ekimi yaptırmak için fiyat almadan önce doktor kontrolü olunması gerekmektedir. Ekimin yapılacağı merkez, doktorun tecrübesi de fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır. Bu nedenle fiyat bilgisi ve daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye’de Kaş Ekimi
FİYAT SOR
Hemen Arayın: +90 533 051 42 11
X