Sakal ve Bıyık Ekimi

Contents

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve bıyık ekimi için aklınıza gelebilecek bütün soruları sizler için başlıklar halinde yazımızda cevapladık . Sakal ya da bıyık ektirmeyi düşünüyorsanız sizin için işlemin uygun olup olmadığını, operasyondan önce ve sonra neleri bilmeniz gerektiğini mutlaka öğrenmelisiniz. Süreç içinde yapılmaması gereken bir şeyi yapmanız sonucunda, uygulanan operasyonun başarı oranını düşürebilirsiniz. Bu nedenle sakal ve bıyık ekimine dair yeteri kadar bilgi edinmeye özen göstermelisiniz.

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve Bıyık Ekimi Nedir? 

Sağlıklı kıl köklerinin çeşitli yöntemlerle alınarak, sakal ve bıyık köklerine transfer edilmesi işlemidir. Peki, bu işlemin gerçekleşmesi hangi tekniklerle mümkündür? Sizlere bu teknikleri açıklamaya çalışacağım. İlk önce bahsedeceğim fut tekniğidir. Bu teknik kıl kökü transferinde kullanılan en eski yöntemdir. Fut tekniğinin belli başlı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Kıl köklerinin cerrahi operasyonla alınması ve özel bir solüsyonda bekletilmesinden sonra yüzde belirlenen noktalara ekilmesi şeklinde gerçekleşir. Fut tekniğinin dezavantajları arasında en başta geleni işlem sonrası iyileşmenin geç olmasıdır. Bu da hastaların sosyal yaşamına ve iş hayatına geri dönüşünü zorlaştırması açısından günümüzde tercih edilmemektedir. Sakal ve bıyık ekimi için ikinci bahsedeceğim Fue tekniğidir. Yaygın olarak kullanılmaktadır. Daha sık tercih edilebilir olmasının ilk nedeni daha kısa zamanda iyileşmenin görülmesidir. Fue tekniği sağlıklı kıl köklerinin mikro düzeyde cerrahi işlemle ekilmesi işlemidir. Bu nedenle fut tekniğinde olduğu gibi işlem sonrası dikiş gerektirmez. Son olarak kullanılan yöntem DHI tekniğidir. Köklerin alımı Fue tekniği ile aynıdır. Ekim aşamasında farklılık gösterir. DHI tekniğinde kullanılan Choi kalemlerinin içine kökler yerleştirilir ve direkt cilt altına yerleştirilir. DHI yöntemi sakal ekiminde daha etkilidir. İyileşme süresi daha kısadır. Diğerlerine göre daha maliyetli olması tek dezavantajıdır.

Sakal ve Bıyık Ekimini Neden Yaptırmalıyım ?

Sakal ve bıyık ekimi estetik kaygılardan ötürü yapılabileceği gibi zorunluluktan da yapılabilir. Başına gelmiş olan kaza, yaralanma ya da yanıklardan ötürü kayıp olan sakal ve bıyıklarınıza tekrar kavuşmak isteyebilirsiniz. Bunların dışında artık kendinizi daha gür sakal ve bıyıklı şekilde görmek isteyebilirsiniz. Ekim sayesinde istediğiniz görüntüye kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Sakal Ekim Aşamaları Nasıldır?

-Sakal ekim işlemi öncesinde hasta muayene edilir.

-Ekim yapılacak bölge belirlenir ve greft sayısı belirlenir.

-Ekim öncesi için bazı testler yapılır ve kan alınır.

-Lokal anestezi yapılır.

-Donör bölgeden kıl kökleri toplanır ve organ nakil solüsyonunda bekletilir.

-Toplanan greftler sakalsız bölgeye nakli gerçekleşir.

Sakal ve bıyık ekiminin saç ekiminden çok fazla farkı yoktur. Burada önemli olan donör bölgeden alınan kıl köklerinin hayatta kalma şansı en yüksek olan teknikle muhafaza edilmesi ve nakil işlemini gerçekleştirilmesidir.

Sakal ve Bıyık Ekiminde Kıl Kökü Nereden Alınır? 

Sakal ve bıyık ekiminde en verimli saç kıllarının olduğu ense köküne bakılır. Bölgedeki kılların sayısı, kılların şekli, görünümü oldukça önemlidir. İşlem öncesinde bunlara dikkat edilir. Cihazlar yardımıyla kökler yerinden çıkarılır. Özel bir alana konulur. Sonrasında ekim işlemine geçilir.

Sakal ve Bıyık Ekimi Ne Zaman Sonuç Verir?

Sakal ve bıyık ekimi aşamaları tamamlandıktan sonra ilk birkaç hafta ekilen tüm sakal ve bıyıklar dökülecektir. Ancak bundan korkmanıza gerek yoktur. Bu durum ekim sonrasında beklenir. Doğal bir süreçtir.4. aydan sonra ekilen sakal ve bıyıklar çıkmaya başlar.6.aydan sonra tamamen sonuç almış olursunuz.

Sakal ve Bıyık Ekimi Sonrasında Ne Yapmalıyım?

-İşlem öncesinde rahat kıyafetler giyilmelidir. Kıyafetlerin kıl köklerine zarar vermemesi gerekir.

-İşlem sonrası yüz bandajlanır. Bazı işlemlerden sonra bandaj çıkarılırken kıllar gelebilir. Bu sizi korkutmasın olağan bir durumdur.

-72 Saat boyunca yüz yıkanmamalıdır.

-Enfeksiyon olmaması açısından ekim yapılan bölge temiz tutulması gerekir.

-Temizleme aşamasında yüze baskı yapılmamalıdır.

-İlk tıraş işlemi 20-25 gün sonrasında ve jiletle yapılmalıdır.

Sakal ve Bıyık Ekiminin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Sakal ve bıyık ekiminin avantajları ile başlayalım:

-İstediğiniz sakal ve  bıyıklara sahip olursunuz.

-Gelişen teknoloji size işlem aşamasında  minimum acı duymanızı sağlar.

Sakal ve bıyıkların ekimi yapılan bölgede hızlı bir iyileşme gözlenir.

-Ekim işleminden 20-25 gün sonra tıraş olmanıza normal şekilde devam edebilirsiniz.

Dezavantajlarına gelecek olursak ;

-Sakal ve bıyık ekilen bölgede 2-3 hafta içerisinde dökülme yaşanabilir. Bu ilk başta dezavantaj gibi gözükebilir ancak dökülmelerin ardından daha gür şekilde kıllar çıkmaya başlar.

Köse olan Erkeklere Sakal ve Bıyık Ekimi Uygulanabilir mi ?

Köse olarak tabir edilen insanlara da bu işlem yapılabilir. Birçok hastaya başarılı şekilde uygulanmıştır.

Sakal ve Bıyık Ekimini Nerede Yaptırmalıyım?

Sakal ve bıyık ekimi için hastalar uzman doktorların bulunduğu, sağlık standartlarına uygun olan ortamlarda yaptırmalılar. Bu ortamların gerekli belgelere sahip, işlemi gerçekleştirecek kişilerin tıp doktoru olması ve sakal, bıyık konusunda uzman olması gerekir.

Sakal Ektirme Fiyatı Nedir? 

Sakal ve bıyık ekim fiyatları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Doktor kontrolünde sakal ve bıyıklarınız yüzüne göre tasarlanır ve muayene sonrasında birlikte karar verilir. Daha detaylı bilgi ve randevu için buradan bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

Sakal ve Bıyık Ekimi
FİYAT SOR
Hemen Arayın: +90 533 051 42 11
X