Saç Ekimi Sonrası Başarısızlık Olasılığı Nedir?

 • Anasayfa
 • Saç Ekimi Sonrası Başarısızlık Olasılığı Nedir?

Saç ekimi işlemleri, temel bazı faktörler yerine getirildiğinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Fakat, bazı durumlarda bu mümkün olmayabilir.

Saç ekim işlemleri doktorun tecrübesi, uygulanan bakım prosedürleri ve diğer tıbbi nedenlere bağlı olarak başarısızlıkla sonuçlanabilir. Saç ekim operasyonlarının başarısızlık nedenleri aşağıdaki gibi açıklanabilir:

 • Contents

  Cerrahın Tecrübesizliği

Saç ekim işlemleri de diğer cerrahi işlemler gibi pratiklik ve tecrübe gerektirir. İşlemi uygulayan doktorun yeterli tecrübeye sahip olmaması başarısızlığa yol açabilir.

Cerrahın donör bölgeden saçları pratik bir şekilde çıkarması ve hedef bölgeye pratik bir şekilde transfer etmesi çok önemlidir. Uygun olmayan tekniklerin kullanılması, cerrahın saç ekim konusunda yeterince tecrübeli olmaması istenen başarının elde edilememesine neden olabilir.

 • Uygun Ortamda İşlemin Yapılmaması

Saç ekimi cerrahi bir işlemdir, bu yüzden steril bir ortamda, ameliyathane koşullarında ve cerrahi prensiplerle gerçekleştirilmesi gerekir. Bu şartlara dikkat edilmediği zaman, bazı komplikasyonlar meydana gelebilir ve bu durum da başarısızlığa yol açabilir.

 • Yetersiz Donör Alanı

Saç ekim işleminin gerçekleştirilebilmesi için saçların donör bölgesinden alınıp, ekim yapılacak bölgeye nakledilmesi gerekir. Eğer hastanın donör bölgesinde yeterli saç yoksa saç ekim işlemi başarısız olabilir.

 • Yetersiz Nakledilen Saç Folikülü Sayısı

Donör bölgesine nakledilen saç foliküllerinin sayısı, ekim bölgesinin büyüklüğüne göre yeterli olmalıdır. Aksi takdirde yetersiz folikül sayısı sonucu işlem başarısız olabilir, başarısız gözükebilir.

Saç Ekimi Sonrası Başarısızlık Olasılığı Nedir?

 • Ameliyat Sonrası Yetersiz Bakım

Saç ekimi işleminden sonra kendinize iyi bakmanız, operasyon kadar önemlidir. Saç ekimi ameliyatından sonra doktorunuzun önereceği bakım talimatlarına uymanız gerekir.

Kafa derinizi kaşımak, saçlarınızı yanlış yöntemlerle yıkamak yeni ekilen saç köklerinin canlı kalmasını zorlaştırabilir.

Bazı durumlarda, olumsuz hijyen koşulları nedeniyle kafa derisinde ciddi enfeksiyonlar meydana gelebilir. Ayrıca, güneşe fazla maruz kalmak veya terlemeye neden olabilecek egzersizler yapmak saç ekimi işlemlerinin başarısız olmasına yol açabilir.

 • Saç Ekimi İçin Uygun Aday Olamamak

Saç ekimi, insanların hayatlarını değiştiren harika bir prosedür olabilir. Ancak çok nadir de olsa bazı kişiler saç ekimi için uygun bir aday olmayabilir. Cerrahınızın saç ekimi işlemini uygulamadan önce saç dökülmesi modellerinin gelecekteki etkilerini göz önünde bulundurması ve genetik faktörleri değerlendirmesi gerekir. Ayrıca donör bölgeden alınacak saç kıllarının yetersiz ve zayıf olması işlemin başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olabilir.

 • Başarısızlık Yanılgısı

Uygulanan saç ekim prosedürleri başarısız olmasa bile bazen sonuçları sabırla beklememek başarısız olduğu yanılgısına yol açabilir. Saç ekimi ameliyatı, aslında bu işlemin sadece ilk aşamasıdır. Ardından daha uzun bir süreye yayılan iyileşme süreci gerçekleşir.

Bu süreç tamamlanmadan ve saçlarınızın uzaması için yeterince beklemeden operasyonun başarısız olduğunu düşünmek yanlıştır. Çünkü, saç ekim işlemlerinin sonuçları genelde 10-12 ay içinde gözükür.

Saç ekim işlemi ile arzu ettiğiniz başarılı sonuçlara ulaşmak için yukarıdaki faktörleri mutlaka göz önünde bulundurmalı ve sonuçları görmek için sabırla beklemelisiniz.

Saç Ekimi İşlemi Öncesinde Yapılan Tıbbi İncelemeler ve Değerlendirmelerin Yetersiz Olması Başarısız Sonuçlara Neden Olabilir Mi?

Evet, saç ekimi işlemi öncesinde yapılan tıbbi incelemeler ve değerlendirmelerin yetersiz olması başarısız sonuçlara neden olabilir.

Saç ekimi adayının operasyona uygun olup olmadığı sorusu saç ekimi öncesinde yapılan tıbbi incelemeler ve değerlendirmelerin sonucunda cevap bulur. Bu sebeple yapılan yetersiz incelemeler veya değerlendirmeler hastayı olumsuz sonuç alacağı bir operasyona itebilir.

Ayrıca yapılan yetersiz incelemeler veya değerlendirmeler sonucunda saç ekim adayının saç dökülmesinin esas nedeni tespit edilmezse, yanlış bir tedavi uygulanabilir. Bu da başarısız sonuçlara sebep olabilir.

Saç Ekimi İşlemi Sırasında Kullanılan Teknolojiler ve Ekipmanların Kalitesi Başarıyı Etkileyebilir mi?

Evet, işlem sırasında kullanılan teknolojiler ve ekipmanların kalitesi ekim işleminin başarısını etkileyebilir.

Greft alma ve yerleştirme işlemleri için kullanılan aletlerin kalitesi çok önemlidir. Operasyon yapılırken kullanılan eski ve yetersiz aletler, greftlerin zarar görmesine neden olabilir. Bu da işlemin başarısını tamamen negatif yönde etkiler.

Saç ekimi esnasında kullanılan greftlerin canlılığını korumak adına kullanılan solüsyonun kalitesi de önemlidir. Kaliteli bir solüsyon, greftlerin canlı kalmasını, daha iyi korunmasını sağlayıp işlemin başarısını olumlu yönde etkiler.

Ekipmanların kalitesi bir yana tüm bu ekipmanların sterilizasyonu da son derece öneme sahiptir. Steril olmayan ekipmanlar enfeksiyon riskini arttırarak operasyonun başarısını olumsuz etkileyebilir.

Tüm bu başarıyı etkileyen teknik sorunları yaşamamak adına doğru uzman doktor, ekip ve kliniği seçmelisiniz. Turkey Hair Academy, bu konuda yardımcı olacak tecrübeli kadrosuyla sizlerle. Endişeleriniz varsa bizimle mutlaka iletişime geçin.

Saç Ekimi Sonrası Başarısızlık Olasılığı Nedir?
FİYAT SOR
Hemen Arayın: +90 533 051 42 11
X