Bir Kereden Fazla Saç Ekimi Mümkün mü?

  • Anasayfa
  • Bir Kereden Fazla Saç Ekimi Mümkün mü?

Contents

Bir Kereden Fazla Saç Ekimi Mümkün Mü?

Bir kereden fazla saç ekimi mümkün mü? Sorusu aklınızdan geçiyorsa sizin için derlediğimiz bilgiler yararlı olabilir. Saç ekimi işlemi insanın fiziksel görüntüsünün değişmesinin yanında psikolojik olarak değişmesini de sağlar. İnsan kendini aynanın karşısında görmek istediği gibi görmeye başladığında kendine olan güveni artar. Ancak saç ekimi işlemi doğru zamanda yapılmadığında tekrarı gerekebilir. Örneğin genç yaşlarda saç ekimi yaptırdıysanız, ilk kelleşmenin olduğu yerler yaş aldıkça ilerleyebilir ve saç ekimi yapılan bölge gür ve sağlıklı görünürken diğer bölgede açılma ve incelme olabilir.  Tek sebebi genç yaşta saç ekimi yaptırmak olmayabilir. Sizlerin saç dökülmesi periyodu ve şekli tahmin edilemez veya saç dökülme farklı alanlara yayılabilir ve bu bölgelerde incelme ve açılma gözlenebilir. Ancak ne olursa olsun, endişelenmeye gerek yoktur. Birden fazla saç ekimi yaptırmak oldukça doğal ve normal bir durumdur.

Bir Kereden Fazla Saç Ekimi Mümkün mü?

İkinci  Saç Ekimi için Neler Yaşamış Olmalısınız?

-Ekilen saçlarınız zayıf ve dökülüyor olmalıdır.

-Şok dökülme yaşadınız ve saçların tekrar çıkmaya başlamamış olmalıdır.

-Yeni saç çizginizden memnun kalmamış olabilirsiniz.

-Saçlarınız doğal gözükmüyor ve bu sizi rahatsız hissettiriyor olabilir.

-Saç ekilen bölgedeki yoğunluk sizi tatmin etmiyor olabilir.

Sizler de bu gibi durumlar yaşıyorsanız ikinci saç ekimi için bizlerle iletişime geçerek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Başarısız Bir Saç Ekimi Sonrasında Neler Yapmalıyım?

Yeterince araştırma yapmadan uzman olmayan kişilerin eline düşüp başarısız bir saç ekim işlemi yaptırmış olabilirsiniz. Saç ekimi sonrası istediğiniz görüntüye kavuşamamış ve hayal kırıklığına uğramış bir durumdaysanız ekibimiz size yardımcı olabilir. Uzman doktorlarımız ve alanlarında başarılı ekibimiz sizlere istediğiniz saçlara kavuşturabilir. İkinci saç ekimi isteğiniz hangi nedenle olursa olsun bizler sizlere yardımcı olmak için elimizden geleni yapıyor olacağız. Daha fazla bilgi için bizlerden randevu almayı unutmayınız.

Saç Ekimi Kalıcı Bir Çözüm Değil Mi?

İkinci saç ekimi operasyonu yapılabiliyor olması akılları karıştırıyor olabilir ama saç ekimi saçsızlığa, saç dökülmesine karşı uygulanan kalıcı bir çözümdür. Ancak operasyonun deneyimli bir ekip tarafından yapılması ve takip edilmesi gerekir.

İkinci Saç Ekimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

İlk saç ekimi sonrasında ekilen saçların yerleşmesi ilk haftada gerçekleşir ama saç ekimi yapılan bölgenin tam olarak sağlığına kavuşması için zamana ihtiyaç vardır. İlk saç ekimi sonuçlarının değerlendirilmesi için en az 8-12 ay gibi bir süreye ihtiyaç vardır. Bu süre içerisinde ki iyileşme gözlenerek ikinci bir operasyona ihtiyaç olup olmadığına karar verilir. İkinci saç ekimi en az 12 ay sonra olmalıdır. Bu süre ilk operasyon sonuçlarını tam olarak görebilmenizi sağlar. Nihai sonuca sizler ve doktorunuz birlikte karar verirsiniz.

Saç Ekim Operasyonu Ne kadar Sürer?

Saç ekim işlemi 4-8 saat sürmektedir. Saç ekim sonrasında kişi 1 gün içerisinde sosyal hayatına dönebilir.

 İkinci Saç Ekim Sonrasında Ağrılarım Olacak mı?

Saç ekim işlemi sonrasında verici alanınızda ve ya ekim bölgenizde ağrı, sızlama, kaşınma ve karıncalanma gibi şikâyetleriniz olabilir. Bu korkulacak bir durum değildir. Şikâyetleriniz uzun sürmez ve doktorunuz vermiş olduğu ağrı kesiciyi aldığınızda geçer.

İkinci Saç Ekiminin Başarı Oranı Nedir?

İlk saç ekimi operasyonundan sonra ikinci saç ekimi operasyonu sizleri korkutuyor olabilir ancak buna kesinlikle değer. İkinci saç ekimi başarı oranı yüzde 90-95 civarındadır. Hayallerinizde ki görüntüye kavuşmak için ikinci bir şansı hak ediyorsunuz. Bu süreçte birlikte ilerlemeyi isteriz. Sizlere bir telefon kadar yakınız. İstediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İkinci Saç Ekimi Sonuçlarını Görmek Zaman Alır Mı?

İkinci saç ekiminde ki büyüme, ilk operasyondaki kadar hızlı olmayabilir. İlk saç ekim operasyonundan kalan yara dokusu olduğu için ikinci saç ekimi sonrası saçlarınızın çıkması biraz daha uzun sürebilir. Ancak aradaki süre 1 yıldan uzun tuttuğunuzda sonuçları görme sürenizde büyük bir farklılık olmayacaktır.

İstediğim Görüntüye Kavuşmak İçin Kaç Operasyon Yaptırmam Gerekir?

Bu durum kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bazı insanlara tek operasyon yeterli olurken bazılarına yeterli olmayabiliyor. Sizlerin saç dökülme seviyeniz, verici saha, yaşınız bu konu üzerinde etkili olacaktır.

Saç Ekiminin Hasta Sağlığı Açısından Zararları Var mıdır?

Saç ekim işlemi tamamen lokal anestezi altında yapılan risksiz bir işlemdir. İşlem sonrası dönemde sağlığı etkileyecek bir yan etki şu ana kadar ortaya çıkmamıştır. Bu konu korkularınızı bir kenara bırakıp istediğiniz görüntüye kavuşmak için uğraşabilirsiniz.

Ekilen Saçlar Kendi Saçlarımla Birlikte Beyazlar Mı?

Ekilen saçlar sizin normal saçlarınızdır. Her saç yaş aldıkça beyazlayabilir, taranabilir, yıkanabilir, şekil verebilir, kurutabilirsiniz.

Ekilen Saçlarım Artık Hiç Dökülmeyecek Mi?

Saç ekim operasyonunuz bitti ve istediğiniz görüntüye artık kavuştunuz. Peki, ekilen saçlarınızda saç dökülmesi problemi yaşamayacak mısınız? Saç dökülmesi devam eden bir süreç olmasına rağmen ekilen saçlar, saç dökülmesine en dayanıklı bölgenizden alındığı için dökülme riski çok düşüktür. Bu nedenle içiniz rahat olabilir ve yeni görüntünüzle mutlu bir yaşam sürebilirsiniz.

Saç Ekim İşlemi Kimlere Yapılmaz?

-18 yaş altındaki kişilere

-Ensesinden doku alınacak saçlı bölgesi çok az, seyrek ya da hiç olmayan kişilere

-Şeker hastası olan kişilere

-Kalp rahatsızlığı olan kişilere

Yukarıda bahsettiğimiz kişilere saç ekim işlemi yapılması doğru değildir.

Bir Kereden Fazla Saç Ekimi Mümkün mü?
FİYAT SOR
Hemen Arayın: +90 533 051 42 11
X