Kadınlarda Saç Ekimi

Contents

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda saç ekimi son dönemde çok fazla talep edilen bir hizmettir. Kadınlar için sağlıklı ve gür görünen saçlar oldukça önemlidir. Kıyafet, makyaj gibi saçların nasıl göründüğüne de dikkat edilir. Ancak bazı kadınlarda yetersiz beslenme, stres, hormonal düzensizlikten dolayı saç dökülmesi olabilir. Bazı kadınlar ise genetik olarak zayıf saç tellerine sahip olabilirler. Kadınlarda saç dökülmesi ve kellik hemen fark edilebilir. Alın çizgisi geriye doğru kayar ve zayıf saç telleri sağlıksız bir görüntü oluşturur. Saç dökülmesi tedavisi için bazı kadınlar doktora başvurabilir ve çeşitli tedaviler sonucunda sağlıklı saçlara kavuşulabilir. Bazen bu tedaviler saç dökülmesini önlemeyebilir. Çözüm bulunamayan ve ince telli saçlara sahip kadınlar saç ekimi yapan kliniklere yönelebilirler.

Kadınlarda Saç Dökülmesi Neden Olur?

Kadınlarda Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saç dökülmesi kadınları ve erkekleri estetik açıdan olumsuz etkileyen bir durumdur. Saç dökülmesi kalıcı veya geçici olarak görülebilir. Saç dökülmesine birçok faktör sebep olabilir. Bazıları şunlardır:

-Genetik Faktörler: Ailesinde saç dökülme hikâyesi olan herkes saç dökülmesine dikkat etmelidir. Doktor kontrolüne başvurmalıdır.

-Hormonlar: Hormonlarda meydana gelen düzensizlik saç dökülmesine sebep olabilir.

-İlaçlar: Kullanılan bazı ilaçlar saç dökülmesine neden olabilir. İlaç kullanılmaya başladıktan sonra saç dökülmesi meydana geldiyse doktor ile görüşülmelidir.

-Enfeksiyon: Mantar ve parazit gibi mikroorganizmalar, saç derisinde enfeksiyona sebep olup saç dökülmesine neden olabilir.

Kozmetik Ürünler: Kimyasal maddelerin kullanılması, saç bakım ürünlerinin çok kullanılması, saç boyasının kontrolsüz kullanılması saç derisine zarar verebilir ve saç dökülmesine sebep olabilir.

Uyku Problemleri: Düzensiz uyku saç dökülme sebepler arasındadır.

Beslenme Bozuklukları: Yetersiz ve kötü beslenme saç dökülmesine sebep olabilir.

Vitamin ve Mineral Eksikliği: A vitamini, B vitamini, D vitamini, Çinko, Demir ve diğer vitamin ve minerallerin eksikliği saç dökülmesine sebep olabilir. Doktor kontrolünde kan tahlili verilip kontrol edilmelidir.

Psikolojik Faktörler: Stres, anksiyete, depresyon gibi hastalıklar saç yapısı olumsuz yönde etkiler.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Kadınlarda saç ekimi için tıraş olmanıza gerek yoktur. Saçlar tamamen kestirilmeden mevcut saçlarınızın arası doldurularak seyrekliği giderilebilir. Güçlü saç köklerinden alınan greftler saçın olmadığı bölgelere transfer edilir. Ense bölgesinin üst kısmından alınan greftlerin oluşturduğu seyrelme saçlar toplandığında bile gözükmez. Kadınlar genellikle seyrelmeye yönelik tedavi için gelirler ve bu işlem sayesinde istenilen sıklaşma sağlanmış olur.

Kadınlarda Saç Ekim Yöntemi ve Aşamaları Nasıldır?

Saç ekimi için en güvenilir yöntem FUE ve DHI yöntemleridir. Bu iki teknik tıraşsız saç ekim için uygundur. FUE yönteminde saç kökleri ekim sırasında saçsız bölgeye küçük kanallar oluşturularak tek tek yerleştirilir. DHI yönteminde, saç köklerini tek tek çıkarmak ve yüklemek için Choi kalemi adı verilen kalem kullanılır. Bu yöntemler uygulanırken aşağıdaki yöntemler uygulanır:

1-Saç ekim yöntemi kararlaştırılır ve ön hatlar belirlendikten sonra ağrısız bir operasyon olması için lokal anestezi yapılır.

2-Greftler saçların en sık olduğu bölgeden toplanır.

3-Mikro kanallar saç greftlerini yerleştirmek için saç ekimi yapılacak bölgede açılır.

4-Saçların ekimi gerçekleşir.

Kadın Saç Ekimi Güvenli Midir?

FUE ve DHI saç ekimi yöntemleri kesik veya dikiş gibi işlemler içermediği için operasyon sonrası riskler düşüktür. Ancak işlemlerinizi deneyimli doktorlar ve uzman ekip tarafından yaptırmalısınız. Saç ekimi sonrasında saçlarınıza doktorunuzun önerdiği şekilde bakmalısınız. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece sağlıklı saçlarınıza güvenli şekilde kavuşabilirsiniz.

Kadınlarda Saç Ekimi Ne Kadar Başarılı?

Saç ekimi uzman doktor ve profesyonel ekip tarafından yapıldığında %99 başarı yüzdesine ulaşabilir.

Kadınlarda Saç Ekim Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

-Saç ekimi sonrasında 3 gün ağır iş yapılmamalıdır.

-15 gün saç bakım ürünleri saça temas etmemelidir. Doktorunuz önerdiği krem ve losyonlar kullanılmalıdır.

-Saça baskı yapacak toka, şapka takılmamalıdır.

-Saçları güneşe maruz bırakmaktan kaçınılmalıdır.

-Saç derisini kaşımamaya özen gösterilmelidir.

-Doktor kontrolünden sonra normal hayatınıza dönmelisiniz.

Saç Ekimi Sonrasında Saçların  Uzaması Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi sonrasında yeni saçlarınız hemen uzamasını ve sağlıklı saçlarınıza kavuşmayı bekliyorsunuz ancak yeni ekilen köklerin oturması birkaç hafta sürebilir. Bazı durumlarda 3-4 hafta sonra geçişi dökülme yaşanabilir ancak sonrasında tekrar uzar buna şok dökülme denir. Saç ekimi sonrasında istediğiniz sonuçları görmek 3- 4 hafta sürebilir. Tam sonucu görmeniz ise 8-14 ay arası sürer. Saç uzaması hızı vücudunuz saç döngüsüne ve ekime verdiği tepkiye göre değişir.

Kadınlarda Saç Ekim Fiyatları?

Kadın saç ekimi fiyatları kişiden kişiye farklılık gösterir. Saçların dökülme miktarı, saç ekim yöntemi, hastanın istekleri fiyatta farklılık oluşturur. Saç ekimi konusunda daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kadınlarda Saç Ekimi
FİYAT SOR
Hemen Arayın: +90 533 051 42 11
X