Saç Ekimi Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

 • Anasayfa
 • Saç Ekimi Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Kadın ya da erkek olsun saç dökülmesi sorunu yaşayan kişi için bu durum zamanla hayli can sıkıcı bir hale gelebilir. Önlenemeyen saç dökülmelerinde “Saç ekimi işe yarar mı?” sorusu akla gelen ilk soru olmaya başlar. Devamında da “Saç dökülmesi kişilerde nasıl bir psikolojik etki yaratır, saç ektirmek gerekli midir, ekim işlemi sonrası bu bireylerde ne gibi değişiklikler olur?” sorularının cevapları merak edilenler arasına girer. 

Contents

Saç Ekimi Gerekli Midir?

Her gün belli sayıda saç teli dökülmesi normal kabul edilirken bu sayının normalin üzerine çıkması sorun oluşturan bir durumdur. Bu sayı çok artarsa ve saç dökülmesinin önüne geçilemezse kelliğe neden olabilir. İnsanlar saç dökülmesini önlemek ve sağlıklı saçlara sahip olmak için pek çok ürün ve hizmet satın alırlar. Şampuanlar, dökülmeyi önleyici, saçı besleyici kürler, ilaç ve gıda takviyeleri gibi alternatifleri deneyen ve sonuç alamayan kişiler artık saç ektirme fikrini düşünmeye başlarlar. Özellikle genetik nedenlerden kaynaklanan saç dökülmeleri ne yapılırsa yapılsın engellenemez. Bu durumda saç ektirmek kesin ve kalıcı çözümdür. Eğer siz de “Benim durumumda saç ekimi gerekli mi?” sorusunun cevabını arıyorsanız uzmanlarımızdan görüş ve öneri almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saç Dökülmesinin Psikolojik Etkileri

İnsan için en önemli özelliklerden biri özgüvendir. Özgüveni olumsuz yönde etkileyen nedenlerin başında fiziksel görünüm gelir. Fiziksel görünümünden memnun olmayan insanlar genellikle içe kapanık, öz güvensiz ve sosyal hayattan uzaklaşmaya olmaya eğilimli olurlar. Saç dökülmesi de kişilerin fiziksel görünümünü büyük oranda etkileyen, insanların aynaya bakınca mutsuz olmalarına yol açan bir sorundur. Özellikle de genç yaşlarda saçlarını kaybeden kişiler olduklarından daha yaşlı sanılabilirler. Bu durumla karşılaştıkça kişinin kendisine bakışı değişebilir ve öz güveni ciddi anlamda yara alabilir. Peki, yaralanan öz güveni tamir etmek mümkün mü? Saç ekimi bu problemi kökten çözebilir mi?

Saç Dökülmesinin Psikolojik Etkileri

Saç Ektirmek Çözüm Mü?

Saçları dökülmüş, ayna karşısına geçtiğinde mutsuz olan, olduğundan daha yaşlı görünmekten bıkmış kişiler için saç ektirmek bir dönüm noktası olabilir. Saç dökülmesi durdurulamayan ve artık başında saçsız alanlar gözle görülür derecede artan kişiler öncelikle bir uzmanla görüşmeli ve saç ekimine uygun olup olmadıkları konusunda danışmanlık almalıdır. Bunun için saç ekimi uzmanlarımızla online görüşme yaparak saç ekimine uygun olup olmadığınızı, uygunsanız hangi yöntemin daha iyi sonuç vereceğini, saç ekiminin fayda sağlayıp sağlamayacağını öğrenebilirsiniz. Uzmanlarımızdan görüş ve öneri alarak saç ekimi sürecindeki haklı ve doğal endişelerinizi giderebilirsiniz. İşlemi yaptırmaya karar verdiğinizde ulaşım ve konaklama için de endişelenmenize gerek kalmaz, çünkü bunlar da hizmetlerimize dahildir. 

Saç Ekiminden Sonraki Süreç Nasıldır?

Ekimin yapıldığı ilk aylarda kişiler herhangi bir değişiklik olmadığını düşünebilirler.  Hatta yeni ekilen saçların bile döküldüğünü, hiçbir bir işlem yapılmamış gibi gözüktüğünü söyleyebilirler. Ancak işlemin üzerinden birkaç ay geçtikten sonra ekilen köklerden yeni saç telleri uzamaya başlar ve saçsız alanlar zamanla dolar. Hedeflenen görüntüye ulaştığında insanlar saç ektirmiş olmanın keyfine varırlar. Hedefe ulaşma sürecinde sabırla beklemek, olumsuz yorumlara kulak tıkamak, sadece hekiminizin önerilerini dikkate almak gerekir. 10-12 ay süren bu sürecin sonunda “Saç ekimi gerçekten işe yarar mı?” sorusunun cevabı da belli olacaktır. Unutmayın ki saç ekimi yaptırıp hayatına yenilenmiş ve mutlu bir şekilde devam eden binlerce insan vardır.

Saç Ekimi Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Saç Ekiminin Psikolojik Sonuçları

Saç ektiren kişinin fiziksel görünümü büyük bir değişime uğrayacağı için öz güven sorunu ortadan kalkacaktır. Kişi bu yeni görüntüsü ile aynanın karşısına geçtiğinde hem mutlu olacak hem de kendine olan sevgi ve saygısı artacaktır. Kendisine bakışı olumlu yönde gelişen kişinin bu durumu davranışlarına da yansıyacaktır. Buna bağlı olarak çevresindeki insanların da davranışları olumlu yönde değişime uğrayacaktır. Yeni saçlarıyla insanların arasına karışmaya çekinmeyen, toplum içinde kendisini daha rahat ifade etmeye başlayan birey öz güvenini geri kazanacaktır. Yani saç ekiminin sonuçları hem fiziksel hem de psikolojik olarak kişinin hayatını büyük oranda olumlu yönde değiştirecektir.

Saç Ekimiyle İlgili Endişeler Nelerdir?

Saç ekim işlemi yaptırmayı düşünen insanların içinde genellikle şu tip endişeler oluşur:

 • Saç ektirmeli miyim, başka bir çözüm yok mu?
 • Saç ekim işlemi acı veren bir işlem midir? İşlem esnasında herhangi bir acı hissedecek miyim?
 • Uygulama yapıldıktan sonra işime, okuluma devam edebilir miyim?
 • Ya ektirdiğim saçlar tutmazsa?
 • Saç ekiminden sonra nelere dikkat etmeliyim?
 • İşlemi yaptırdıktan sonra yeniden saçlarım dökülürse ne olacak?

Saç ekim sürecinin başında bu kaygıların olması doğaldır. Ancak işlem öncesi yeterli bilgilendirme ve soruların cevaplarını almak kaygılarınızı tamamen ortadan kaldıracaktır. Saç ekimine hazırlık, saç ekim işlemi ve işlem sonrası ile ilgili bilgi edinmek ve sorularınıza cevap almak için lütfen bize ulaşın.

Saç Ekiminin Faydaları

“Saç ekimi gerçekten fayda sağlıyor mu?” sorusu saç ektirmeyi düşünen herkesin aklının bir köşesinde var olan bir sorudur. Saç ektirmiş kişilerin hikayeleri dinlendiğinde bu sorunun cevabı da ayrıntılarıyla ortaya çıkar. Özetle saç ekiminin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Daha genç bir görünümün ortaya çıkması
 • Kendine karşı saygı ve sevgide artış
 • Diğer insanlar tarafından daha çok beğenilmek ve onaylanmak
 • Öz güvenin artışı
 • Toplum içinde daha etkin roller alabilmek

Nereden Başlamalı?

Saç ekimi hakkında yeterince bilgi edinmiş olsanız dahi kişisel durumunuzun değerlendirilmesi için mutlaka bir saç ekim uzmanıyla görüşmeli ve önerilerini almalısınız. “Saç ektirmeli miyim?” diye sormanız gereken kişiler saç ekim uzmanlarıdır.

Saç ekimi için ayırmanız gereken ücret de şüphesiz araştırmanız gereken önemli bir konudur. Ancak ücretten çok daha önemlisi saç ekimi işleminin uygun yöntemlerle, uygun ortamlarda, deneyimli ellerde yapılması, donör alanının korunması, komplikasyon olmamasıdır. Çünkü saç ekimi uzun süren cerrahi bir işlemdir.

Hem kaliteli hizmet alabileceğiniz hem de bütçenize uygun olacak bir klinikte tecrübeli ellerde saç ektirmek için bize ulaşabilir, ayrıntıları görüşmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Saç Ekimi Gerçekten İşe Yarıyor Mu?
FİYAT SOR
Hemen Arayın: +90 533 051 42 11
X