Saç Ekiminin Gerçekleştirilememesi Söz Konusu Olabilir mi?

  • Anasayfa
  • Saç Ekiminin Gerçekleştirilememesi Söz Konusu Olabilir mi?

Saç ekim işlemleri, temel bazı faktörler yerine getirildiğinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Fakat, bazı durumlarda bu mümkün olmayabilir.

Saç Ekiminin Gerçekleştirilememesi Söz Konusu Olabilir mi?

Saç Ekim İşlemleri Neden Başarısız Olur? 

Saç ekim işlemleri doktorun tecrübesi, uygulanan bakım prosedürleri ve diğer tıbbi nedenlere bağlı olarak başarısızlıkla sonuçlanabilir. Saç ekim operasyonlarının başarısızlık nedenleri aşağıdaki gibi açıklanabilir:

  • Cerrahın Tecrübesizliği

Saç ekim işlemleri de diğer cerrahi işlemler gibi pratiklik ve tecrübe gerektirir. İşlemi uygulayan doktorun yeterli tecrübeye sahip olmaması başarısızlığa yol açabilir. 

Cerrahın donör bölgeden saçları pratik bir şekilde çıkarması ve hedef bölgeye pratik bir şekilde transfer etmesi çok önemlidir. Uygun olmayan tekniklerin kullanılması, cerrahın saç ekim konusunda yeterince tecrübeli olmaması istenen başarının elde edilmemesine neden olabilir.

  • Ameliyat Sonrası Yetersiz Bakım

Saç ekimi işleminden sonra kendinize iyi bakmanız, operasyon kadar önemlidir. Saç ekimi ameliyatından sonra doktorunuzun önereceği bakım talimatlarına uymanız gerekir. 

Kafa derinizi kaşımak, saçlarınızı yanlış yöntemlerle yıkamak yeni ekilen saç köklerinin canlı kalmasını zorlaştırabilir.

Bazı durumlarda, olumsuz hijyen koşulları nedeniyle kafa derisinde ciddi enfeksiyonlar meydana gelebilir. Ayrıca, güneşe fazla maruz kalmak veya terlemeye neden olabilecek egzersizler yapmak saç ekimi işlemlerinin başarısız olmasına yol açabilir. 

  • Saç Ekimi İçin Uygun Aday Olamamak

Saç ekimi, insanların hayatlarını değiştiren harika bir prosedür olabilir. Ancak herkesin saç ekimi ameliyatı için uygun bir aday olmadığını unutmamalısınız.

Cerrahınızın saç ekimi işlemini uygulamadan önce saç dökülmesi modellerinin gelecekteki etkilerini göz önünde bulundurması ve genetik faktörleri değerlendirmesi gerekir. Ayrıca donör bölgeden alınacak saç kıllarının yetersiz ve zayıf olması işlemin başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olabilir

  • Başarısızlık Yanılgısı 

Uygulanan saç ekim prosedürleri başarısız olmasa bile bazen sonuçları sabırla beklememek başarısız olduğu yanılgısına yol açabilir. Saç ekimi ameliyatı, aslında bu işlemin sadece ilk aşamasıdır. Ardından daha uzun bir süreye yayılan iyileşme süreci gerçekleşir. 

Bu süreç tamamlanmadan ve saçlarınızın uzaması için yeterince beklemeden operasyonun başarısız olduğunu düşünmek yanlıştır. Çünkü, saç ekim işlemlerinin sonuçlarını genelde 12 ay veya daha uzun bir süre sonunda görmeye başlayabilirsiniz.

Saç ekim işlemi ile arzu ettiğiniz başarılı sonuçlara ulaşmak için yukarıdaki faktörleri mutlaka göz önünde bulundurmalı ve sonuçları görmek için sabırla beklemelisiniz

Saç Ekiminin Gerçekleştirilememesi Söz Konusu Olabilir mi?
FİYAT SOR
Hemen Arayın: +90 533 051 42 11
X