Dökülme Devam Ederken Saç Ekimi Yapılması Doğru mudur?

  • Anasayfa
  • Dökülme Devam Ederken Saç Ekimi Yapılması Doğru mudur?

Eğer mevcut saç şeklinizden memnun değilseniz ve saç dökülmesinden muzdaripseniz saç ekip prosedürleri ile bunların üstesinden gelebilirsiniz. Çoğunlukla genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak gelişen saç dökülmesinden kurtularak özgüveninizi tekrar kazanabilirsiniz.

Saç Ekim İşlemi Mevcut Saçlara Zarar Verir mi?

Saçlarınızdaki dökülme henüz tamamlanmamışsa saç ekimi yaptırmadan önce cerrahınız tarafından detaylı bir ön değerlendirme yapılması gerekir. Böylece henüz dökülmemiş saçlarınıza zarar vermeden saç ekimi yapılmasının uygun olup olmadığı değerlendirilmelidir. 

Dökülme devam ederken tamamen dökülmemiş saçlarınızın zarar görmemesi amacıyla doğru bir ön muayene ve değerlendirme çok önemlidir. Böyle bir durumda mevcut saçlarınızın zarar görme olasılığına karşı saç ekim işlemini ertelemeniz genelde daha doğrudur.

Dökülme Sürerken Yapılan Saç Ekimi Yenilenmeli mi?

Saç ekimi prosedürü, dökülme süreci hala devam eden kişiler için çok uygun olmayabilir. Çünkü saç ekim işleminin uygulandığı bölgede tekrar kalıcı bir şekilde saç çıkmasına karşın etrafındaki saçlar üzerinde etkisi görülmez. Bundan dolayı dökülme süreci devam ederken uygulanan saç ekimi prosedürlerinden sonra ortaya çıkan boşlukları doldurma amacıyla ekim işleminin yenilenmesine ihtiyaç duyulabilir. Bu da yeni maliyetlerin ortaya çıkmasına ve aynı süreci yeniden yaşamanıza yol açar.

Saç ekimi prosedürleri uygulanarak ekilen saçlarda normal bir durum olan ani saç dökülmesi haricinde farklı bir saç dökülme problemi meydana gelmez. Çünkü saç ekim işlemleri için kullanılan donör bölge ense kısmıdır. Bu bölgedeki saç kökleri saç kaybına neden olan hormonlardan genel olarak etkilenmez. Bundan dolayı, bu saç kökleri transfer yapılan alanda saç dökülmesi riski oluşturmaz.

Saç ekim işlemi uygulanan bölgedeki mevcut saçlarınızın zarar görmemesi çok önemlidir. Bundan dolayı tecrübeli ve bu konuda uzman kişilerden destek almanız gerekir. 

Son olarak saçlarınızda dökülme devam ediyorsa yaşınız da saç ekimi için uygun olmayabilir. Böyle bir durumda saç ektirme işlemi için mümkünse 30 ve daha üzeri yaşlara kadar beklemek daha doğrudur. Ayrıca, işlem öncesinde yeterli değerlendirmenin yapılması saç ekim prosedürü için doğru zamanın belirlenmesi adına çok önemlidir.

FİYAT SOR
Hemen Arayın: +90 533 051 42 11
X