Bana En Uygun Saç Ekimi Yöntemi Hangisidir?

  • Anasayfa
  • Bana En Uygun Saç Ekimi Yöntemi Hangisidir?

Saç ekimi operasyonunun planlanmasında her hastanın fiziksel özellikleri (kıl inceliği, yoğunluğu vb.) ve baş bölgesindeki ekim alanları dikkate alınarak bir şema çizilir. Donör bölgelerinden alınacak sağlıklı saç kökleri, bu saç köklerinin sayıları ve işlem sonucuna etkileri doktorların ve hastaların birlikte verdikleri kararlar bütünüdür.

Hangi Durumlarda Saç Ekimi İşlemi Yapılmamalıdır?

Kalp, şeker, cilt rahatsızlığı vb. ciddi, ilaç kullanımı gerektiren ve vücudun sağlıklı bölgelerine de taşınabilecek türden hastalıklarda, alan doktorlarında danışmadan işlem gerçekleştirilemez. Operasyon öncesi ve sonrası herhangi bir problem yaşanmaması için gerekli koşullar sağlandığı takdirde saç ekimi yapılmalıdır.

Bana En Uygun Saç Ekimi Yöntemi Hangisidir?

Saç Ekimi İşlemine Uygunluğun Belirlenmesi

Hasta yaşı, bölgesel veya tamamen kelleşme durumu, kıl kökü transferi sonucunda bölgenin istenilen şekilde doldurulması gibi etkenlerle saç ekimine uygunluk belirlenmektedir. Özellikle yaş faktörü, küçük bir seyrek bölge üzerinden erken yaşta yapılan bir operasyondan sonra, ilerleyen yaşlarla saç bölgesinin geri kalanında rastlanacak dökülmelerde çok daha kötü bir görünüm ortaya çıkabilir.

  • Ense Bölgesi Yetersiz İse: Bu koşulda, diğer vücut bölgelerinden alınacak kıl köklerinin baş bölgesindeki saçlar ile uyumluluğu test edilir. Transfer edilecek bölgenin kıl yapısı eşit ve eski görünümüne yakın seviyede ise operasyon bu yolla gerçekleştirilir.
  • Ense Bölgesi Yeterli İse: Bu bölgenin seyrek ve güçsüz olmaması durumunda, işleme %100 uyum sağlayacak ve pürüzsüz bir sonuç elde edilecektir. Ense bölgesinin başın diğer taraflarındaki saçlarla aynı köklere sahip olması verimliliği arttıran bir operasyona zemin hazırlamaktadır.

Uygun saç ekimi tedavisini, alanında uzman doktorlar ve sağlık kontrolünden geçmiş kliniklerde değerlendirerek yaptırmak çok daha sağlıklı bir sonuca ulaşmanın önem arz eden boyutlarından biridir.

Örneğin sakal kökleri yoğun olmasına rağmen hastanın donör bölgesini, seyrek ve zayıf olan ense bölgesinden alarak işlem yapan bir doktorun verebileceği hizmet sınırlıdır. Aynı şekilde devamlılığı ve sürekliliği olması açısından göğüs kıllarının kalınlığı için donör bölgesi göğüs olarak seçilirse, kısmen kellenmiş bölgelerle renk ve yapı olarak uyumsuzluk ihtimali barındırmaktadır. Bunların yanı sıra saç ekimi işleminde doğallığı yakalamak da önemli bir unsurdur.

Bana En Uygun Saç Ekimi Yöntemi Hangisidir?
FİYAT SOR
Hemen Arayın: +90 533 051 42 11
X