Tıraşsız Saç Ekimi

Yaygın olarak saç ekimi işlemi tıraş ile yapılsa da tıraşsız saç ekimi de mümkündür. Yeni nesil bir yöntemle saçlarınız kaybetmeden, sosyal hayatınıza ara vermeden saç ekimi yaptırabilirsiniz. Tıraşsız saç ekimi, donör bölge olarak adlandırılan bölgeden özel tekniklerle alınan saç köklerinin ekim yapılacak bölgeyi tıraş etmeden ekilmesi demektir. Genellikle kadınların tercih ettiği bu yöntemin amacı, hastanın dış görünüşünden ödün vermeden operasyonun tamamlanmasıdır. Ancak FUE adı verile bu yöntem her hastaya uygun olmayabilir. Hastanın özel durumuna göre değişen bir süreçtir. Genel olarak hastanın saç köklerinin aktarılamayacağı gibi durumlarda kullanılmaktadır. Tabii ki bu sürece uzman hekiminizle birlikte siz karar vereceksiniz. Ayrıca ekim yapılması gereken çok büyük alanlar için çok fazla saç kökü gerekeceğinden bu yöntem yapılması çok daha zor olacaktır. Uzman hekim, hasta başını özenle muayene ederek ekim yapılacak alanı ve saçlarınızın durumunu tartacaktır. Özellikle 3.000 den fazla saç kökü yani greft gerekiyorsa bu yöntem sizin için uygun olmayabilir.

Contents

Tıraşsız Saç ekimi Nasıl Yapılır?

Tıraş olmadan saç ekimi operasyonu yaptırmak istiyorsanız genel olarak size iki yöntemden biri sunulacaktır. Bunlardan ilki kısmen tıraşlı saç ekimi diğeri ise tıraşsız saç ekimidir. Kısmen tıraşlı saç ekimi için iki genel koşul bulunmaktadır. Bunlardan ilki ekim yapılacak bölgede en fazla 1000 tane greft ihtiyacı olmasıdır. Bir diğer koşul ise ekim yapılacak bölgenin seyrek olması, alanının küçük olmasıdır.

Hangi yöntemle saç ekimi yaptıracak olursanız olun ilk aşama saç köklerinin yani greftlerin toplanmasıdır. Tıraşsız saç ekiminde de ilk iş greft toplamaktır. Donör greftlerin toplanma bölgesi genel olarak ense bölgesinden yapılır. Bunun sebebi ise insan başındaki en güçlü saç köklerinin ensede bulunmasıdır. Sonrasında ekim yapılacak bölgede saç kökleri için kanallar açılarak alınan greftler yerleştirilir. Operasyon tamamlandıktan sonra iyileşme sürecine geçiş yaparsınız. Bu süreç içerisinde hekiminiz sizi belirli aralıklarla pansumanlara ve kontrollere çağıracaktır. Bu kontrolleri kaçırmamanızı öneririz.

Tıraşsız Saç Ekiminin Avantajları

  • Tıraşsız saç ekimi hizmetinden yararlanan hastalar operasyon sonrasında günlük hayatlarına devam edebilirler. Bu sayede sosyal hayatlarından veya iş hayatlarından geri kalmazlar.
  • Saçın tümüyle tıraş edilmeden ekim işlemi yapıldığı için, hastaların saçlarının tekrar uzamasını beklemelerine gerek yoktur.
  • Tıraşsız saç ekimi operasyonları tamamen gizlilik kurallarına uygun bir şekilde tamamlanıyor.
  • Saçlarınızın uzun olması durumunda saç ekimi sonra bir hafta sonra operasyon geçirdiğinizin anlaşılması neredeyse imkânsız olur.

Tıraşsız Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Diğer saç ekimi uygulamalarında da olduğu gibi tıraşsız saç ekimi için yaş kısıtlaması bulunmuyor. Saç dökülmesinden, saç seyrelmesinden şikâyetçi olan her birey tıraşsız saç ekimi hizmetinden yararlanabilir. Tıraşsız saç ekimi, özellikle ekim yapılacak alandaki saçları kaybetmek istemeyen hastalar için çok iyi bir seçim olacaktır. Bu yöntem genellikle saçlarında seyreklik olan ve küçük alanlara ekim yaptırmak isteyen hastalar için uygundur.

FİYAT SOR
Hemen Arayın: +90 533 051 42 11
X