Operasyona Hazırlık

Ameliyata Nasıl Hazırlanmalı  ?

– Sağlık sorunları

Saç ekimi prosedüründen önce (ve düzenlemenin konsültasyon aşamalarında), kullandığınız herhangi bir tıbbi sorun ve ilaç hakkında lütfen bize bildirin.

Herhangi bir sağlık sorununuz varsa, lütfen planladığınız saç ekimi operasyonu ile ilgili olarak doktorunuza danışınız. Aynı zamanda içgörü de sağlayacağız, ancak bu, birincil doktorunuzun veya dermatoloğunuzun girdisi ile birlikte düşünülmelidir.

  -Kan İnceltici İlaçlardan Kaçının

Saç ekiminden üç gün önce Aspirin veya kanınızı sulandırabilecek diğer ilaçları kullanmayı bırakın.

– Alkol, Sigara ve Kafeinden Uzak Durun

Prosedürünüzden önceki gün alkol ve kafeinden uzak durun. Her ikisinin de kullanılması, doktorların ameliyattan önce size verdikleri lokal anesteziklerin etkinliğini etkileyebilir.

Sigara içmek, kan damarlarını daraltarak ve foliküllere besin iletimini sınırlayarak kafa derisine kan akışını azaltır. Bu nedenle işlemden önceki gün sigara içmekten de kaçınılmalıdır. Ameliyattan sonraki ilk hafta sigara içmekten kaçınmalısınız, çünkü bu, foliküllerinizin yeterli beslenmeyi alması için en önemli olan zamandır. (Bu nota göre, saçınızın sağlığını ve yoğunluğunu iyileştirmek için sigarayı kalıcı olarak bırakmak da iyidir).

Operasyon Günü için  Giysi ve kişisel hijyen

Saç ekimi ameliyatlarının ,özelliklerine göre ortalama 4-8 saat sürdüğü unutulmamalıdır.

Operasyon öncesi ve sonrasında Saç derinize zarar vermemek  için düğmeli gömlek veya geniş yakalı tişört giymenizi tavsiye ederiz. Bu, prosedürü takip eden haftalarda da iyi bir alışkanlıktır.

Genelde ameliyat sırasında rahat kıyafetler giyin çünkü yaklaşık altı saat sürüyor ama tamamen aldığınız greft sayısına bağlı.

Operasyon sabahı duş alın ve kişisel temizliğinize özen gösterin. Saçınızda herhangi bir şekillendirme ürünü bulundurmayın. Ameliyata iyi dinlenmiş olarak gelin ve kahvaltı yapın. Kafeinden uzak durun. Operasyon öncesi konsültasyon sırasında doktor, donör bölgedeki saç dökülmesinin şekli, tipi, şiddeti, saçlı derinin esnekliği ve saç yoğunluğunu kontrol ederek saç kökü transferinin uygun olup olmadığını belirler ve en uygun olanı elde etmek için bir plan geliştirir.

FİYAT SOR
Hemen Arayın: +90 533 051 42 11
X