Operasyon Sonrası

Saç ekiminizden sonra ,donör bölgenizde operasyondan sonraki gün çıkaracağımız bir bandaj olacaktır. Alıcı alanda küçük kabuklar ve donör alanda 15 gün içinde iyileşecek küçük kırmızı delikler göreceksiniz.

Saç ekimi operasyonundan sonra birkaç gün biraz şişlik, kaşıntı ve hafif ağrı hissedebilirsiniz. Bu semptomlar, ameliyat sonrası aldığınız buz uygulamaları, yumuşatıcı losyonlar veya semptomatik ilaçlarla azaltılabilir.

Saç Ekimi sonrası Operasyondan birkaç gün sonra yüzde ve gözlerde oluşan şişlik (eğer varsa) azalmalıdır. Bu noktada herhangi bir şişlik hissederseniz, şişmiş bölgeye biraz buz koyun. Özel bir ilaç gerekmez. Şişlik hemen hemen her zaman 5 gün sonra kaybolur.

Kaşıntı  bir iyileşme belirtisidir ve ameliyattan birkaç gün sonra başlamak tamamen normaldir. Ekili alanı çizmeyin veya kazımayın. Kaşıntı birkaç gün devam edebilir.

Yanma Hissi Ameliyattan dört gün sonra özellikle donör bölgede yanma hissi oluşabilir. Bu durumda nemlendirici losyonu günde sadece üç veya dört kez donör bölgenize sürmeniz ve emilmesini beklemeniz önerilir.

Saç Ekiminden Sonra 1. GÜN

Ameliyatınızın ertesi günü hastaneye geleceksiniz. Pansumanlarınızı değiştirip başınızı yıkayacağız.

Bu takip toplantısında size özel bir şampuan ve losyon vereceğiz ve önümüzdeki 15 gün boyunca saçınızı nasıl yıkayacağınızı anlatacağız.

 Saç Ekiminden Sonra 3. GÜN

Ameliyatınızın ertesi günü anlattığımız şekilde saçlarınızı kendiniz yıkamaya başlayacaksınız. Yıkamak, kabukların giderilmesine yardımcı olacak ve iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

 Saç Ekimi Sonrası 5-7.GÜN

Ekilen greftler güçlenir ve dokunarak düşmezler. Yine de kaşınmaktan kaçınmalısınız. Operasyondan sonraki 4-5 gün içinde ekilen bölgedeki saçlar dökülmeye başlayacak ve 2-3 ay daha devam edecektir. Bundan sonra “yeni” kalıcı saçlar çıkmaya başlayacaktır.

 Saç Ekimi Sonrası 15-30 GÜN

 Bu dönemde “şok saç dökülmesi” yaşanır. Doğaldır ve ekilen foliküllerin yeniden büyümesini tetikler. Görünüşünüz 2-4 hafta içinde düzelecek; insanlar saç ekimi yaptırdığınızı anlamaz.

 Saç Ekimi Sonrası 1-6 AYLAR

Saç döküldükten sonra, saçlar yeniden uzamaya başlar ve 3. ayda yeniden çıkmaya başlar. Dördüncü ayda saç yeniden uzama oranı artacak ve altıncı ay içinde sonucun yarısını göreceksiniz ve bazı belirgin değişiklikleri fark edeceksiniz.

 SAÇ EKİMİ SONRASI 6-12 AYLAR

Ekilen saçlar uzamaya ve kalınlaşmaya devam edecektir.

  SAÇ EKİMİ SONRASI 12-18 AYLAR

12-18 Aylarda saç ekim operasyonunuzun kesin sonuçlarını göreceksiniz.

FİYAT SOR
Hemen Arayın: +90 533 051 42 11
X