Saç Ekiminde Yaş Faktörünün Önemi Nedir?

  • Anasayfa
  • Saç Ekiminde Yaş Faktörünün Önemi Nedir?

Saç dökülmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda çok sık görülen bir durumdur. Bütün yaş gruplarındaki kadınların yaklaşık yüzde 50’sinin ve erkeklerin yüzde 60’ının saç dökülmesi yaşadığı tahmin edilir. Ayrıca, erkeklerin yaklaşık üçte ikisi 35 yaşından önce saç dökülmesine maruz kalır. 

Saç dökülmesi, 20’li yaşların başındaki erkekleri de etkileyebilir.  Bu yaşlardaki saç dökülmesi bazı estetik kaygılara yol açabilir. 

Çoğu saç dökülmesinin temelinde hormonal değişiklikler ve genetik problemler yer alır. Genç yaşta saç dökülmesi veya kellik yaşamak kişinin görünüşünü ve özgüvenini olumsuz etkiler. Bu durumda saç ekimi doğru bir seçenek olabilir.

Saç Ekimi İçin En Uygun Yaş Hangisidir?

Saç dökülmesi ve kellik durumları bazı erkeklerde 20’li yaşlarda başlayabilir. Ancak bu yaşlar saç ekim için uygun olmayabilir. Çünkü bu dönemde saç dökülmesinin nedeni tam olarak belli değildir. Ayrıca, çoğu kişide saç dökülmesi henüz tamamlanmamıştır. Bu nedenle saç ekimi için en uygun yaş 30 ve üzeri yaşlardır.

65 yaş üstü bireyler ise genellikle kırılgan saçlara sahiptir. Bu nedenle 65 yaş üstü bireyler için saç ekimi etkili bir çözüm olmayabilir. Ayrıca, tamamen kel olan veya saçı çok az olan bir kişi saç ekimi yaptıramaz. Bu durum genelde yaşa bağlı olarak saç ekim işlemini olumsuz olarak etkileyebilir. 

Saç Ekimi İçin Neden İleri Yaşları Beklemek Gerekir?

Genç bireyler saçlarını kaybetmeye başladıklarında doğal olarak saç dökülmelerine hemen müdahale etme ihtiyacı hissedebilirler. Böylesi durumlarda erken yaşta saç ekimi iyi bir seçenek gibi görünebilir. Ancak bu seçenek her zaman doğru olmayabilir? 

Genç yaştaki kişilerin ekilen saçların sabit kalacağını ancak saç dökülmesinin devam edebileceğini mutlaka göz önünde bulundurmaları gerekir. Yıllar geçtikçe daha fazla saç kaybı olabileceği için doğal olmayan bir görünüm ortaya çıkar. Bu durum ise yeniden saç ekimi ve ek masraf yaptırmayı gerektirebilir. 

Saç ekimi konusunda yaş faktörü ve buna bağlı olarak bireyin sahip olduğu saç miktarı çok önemlidir. Ayrıca, uzmanlar tarafından tedavi öncesinde yapılan testlerin sonuçlarına bağlı olarak da saç ekimi için en uygun zaman tespit edilebilir.

FİYAT SOR
Hemen Arayın: +90 533 051 42 11
X